Blog

Nieruchomości – sposób na spokojną emeryturę

Dodano: autor: flip
emerytura na wakacjach
Spokojna emerytura to marzenie wielu osób. W Polsce nie jest o nią tak łatwo, dlatego warto pomyśleć o niej zawczasu. Czy nieruchomości to dobry pomysł?

Wynajem mieszkania w całości czy na pokoje?

Dodano: autor: flip
mieszkanie na pokoje
Kupiłeś mieszkanie na wynajem. I co teraz? Lepiej zainwestować więcej i je umeblować? Podzielić je na pokoje czy wynająć w całości. Sprawdź ten wpis!

Flipowanie w grupie – czy się opłaca?

Dodano: autor: flip
inwestowanie w grupie
Grupowe inwestycje mają swoje wady i zalety. Ryzyko załamania jest mniejsze, ale też potencjalnymi zysykami trzeba się podzielić. Jak to wypośrodkować?

Czy można utrzymywać się z flipowania?

Dodano: autor: flip
flipowanie na pełen etat
Każdy rodzaj inwestycji niesie pewne ryzyko. W przypadku flipowania nie jest ono zbyt wysokie. Pierwsze zyski rodzą chęć rzucenia pracy, czy trafnie?

Jak przewidywać zmiany cen mieszkań?

Dodano: autor: flip
pieniądze na mieszkanie
Kupno mieszkania to duży koszt, warto więc poświęcić chwilę, by wyjść na tym jak najlepiej. Zapewniamy, że czas poświęcony na analizę zwróci się z nawiązką!

Na czym polega najem z dojściem do własności?

Dodano: autor: flip
najem z dojściem do własności
Kupno czy wynajem? To dylemat wielu młodych ludzi. Niedawno na rynku pojawiła się nowa alternatywa: najem z dojściem do własności. Tylko na czym polega?

Ile czasu zajmuje inwestowanie w nieruchomości?

Dodano: autor: flip
czas to pieniądz
Inwestowanie w nieruchomości to łakomy kąsek dla posiadaczy oszczędności. Nie każdy jednak bierze pod uwagę to, że taka inwestycja wymaga czasu, a ile dokładnie?

Pośrednicy w inwestowaniu w nieruchomości

Dodano: autor: flip
pośrednictwo nieruchomości
Pośrednictwo w inwestowaniu pozwala zabezpieczyć się przed oszustwami i nieopłacalnymi inwestycjami. Co prawda nie jest tanie, ale zwykle szybko się zwraca.

Inflacja a flipowanie

Dodano: autor: flip
rosnąca inflacja
Rosnąca inflacja motywuje do inwestowania. Czy nieruchomości są dobrym pomysłem na ochronę swoich oszczędności? W tym artykule podpowiadamy co robić!

Inwestowanie w domy i grunty

Dodano: autor: flip
działka pod inwestycję
Inwestowanie w działki staje się coraz popularniejsze. Są mniej podatne na zmiany rynkowe i niosą możliwość zwiększenia wartości inwestycji przez wybudowanie nieruchomości.

Najczęściej popełniane błędy inwestycyjne

Dodano: autor: flip
błędy inwestowania
Inwestowanie w nieruchomości wymaga nie lada zaangażowania. Zobacz jak inwestować bez błędów i unikać nieprzyjemnych niespodzianek.

Nieruchomości w małych miejscowościach

Dodano: autor: flip
dom na wsi
Inwestowanie w nieruchomości jest ostatnio popularnym zajęciem. Czy znajduje też fanów w mniejszych miejscowościach? Przeczytaj nasz wpis blogowy!

Badanie motywacji ludzkiej a flipowanie

Dodano: autor: flip
piramida potrzeb inwestorów
Motywacja ludzka jest bardzo ważnym aspektem podczas inwestowania. Czasem sytuacja życiowa sprawia, że ktoś decyduje się na niekorzystną inwestycję.

Flipping, czy opłaca się brać kredyt hipoteczny?

Dodano: autor: flip
mieszkanie na flipping
Jaki jest koszt kupna mieszkania i jego ponownej sprzedaży? Jak obliczyć kwoty inwestycyjne by nie odnieść strat? Czy opłaca się brać kredyt na inwestycję?

Ulga mieszkaniowa

Dodano: autor: flip
mieszkanie
Co to jest ulga podatkowa? Komu przysługuje? Czym są własne cele mieszkaniowe? Jak nie zapłacić podatku od sprzedaży nieruchomości? O tym w dzisiejszym wpisie!

Cesja umowy deweloperskiej

Dodano: autor: flip
cesja umowy deweloperskiej
Czym jest cesja umowy deweloperskiej? Jakie są jej wady i zalety? Z jakim ryzykiem wiąże się sprzedaż praw z umowy. Jakie podatki funkcjonują w odniesieniu do cesji?

Czego można dowiedzieć się na szkoleniach z flipowania na nieruchomościach?

Dodano: autor: flip
Flipowanie na nieruchomościach to jeden z nowoczesnych sposobów na inwestowanie. Samo pojęcie pochodzi z języka angielskiego od „house flipping” i oznacza kupno nieruchomości poniżej wartości rynkowej, następnie zwiększenie jej obiektywnej wartości np. poprzez remont, a później sprzedaż z zyskiem. Jak wyszukiwać mieszkania, które warto kupić w ramach flipowania? Czy zawsze potrzebny jest kapitalny remont? Jak sprzedawać je szybko i skutecznie? Tego wszystkiego można nauczyć się w ramach specjalistycznych szkoleń dotyczących flipowania.

Sprzedajemy mieszkanie – jak zmaksymalizować cenę?

Dodano: autor: flip
Złota zasada inwestowania w nieruchomości głosi, że należy kupować je możliwie jak najtaniej, a sprzedawać po cenie maksymalnie wysokiej do osiągnięcia. Problem w tym, że sprzedający i kupujący mieszkania mają różne priorytety i zapatrywania na cenę transakcyjną. Kompromis osiągany w postaci ceny sprzedaży może nie zadowolić inwestora. Co można zrobić, żeby z zyskiem sprzedawać posiadane nieruchomości?

Standard wykończenia nowego mieszkania

Dodano: autor: flip
Rynek nieruchomości dzieli się na dwa obszary. Dotyczą one rynku pierwotnego, czyli całkowicie nowe, nieużywane nieruchomości, jak i rynku wtórnego, czyli mieszkań lub innych lokali z drugiej ręki. Na pierwotnym rynku nieruchomości prężnie działają firmy deweloperskie, oddające w ręce klientów nowe mieszkania. Ich oferty mogą różnić się pod względem standardu wykończenia nowego lokum. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce?

Koronawirus vs flip na pierwotnym

Dodano: autor: flip
koronawirus na mapie świata
Czego dowiesz się z poniższej treści artykułu: - Jaki jest nasz punkt widzenia odnośnie światowej gospodarki i zachodzących zmian w związku z korona wirusem? - W jaki sposób obostrzenia nałożone przez polski rząd mogą wpłynąć na cenę i dynamikę sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego? - Jakie obecnie podejmujemy działania w kontekście obrotu mieszkaniami z rynku pierwotnego? - Jak naszym zdaniem będzie kształtował się rynek nieruchomości w Polsce w przyszłości?

Kredyt inwestycyjny

Dodano: autor: flip
ręka planująca
Jednym z rodzajów kredytów dostępnych w celu zakupy nieruchomości jest kredyt inwestycyjny. W tym artykule poruszymy najważniejsze kwestie związane z tą formą finansowania nieruchomości.

Czy warto inwestować w lokale użytkowe?

Dodano: autor: flip
lokal pod restaurację
Co to jest lokal użytkowy? Czy jest to ciekawa opcja na inwestycję? Przedstawiamy wskazówki, wady i zalety inwestowania w lokale użytkowe. Zapraszamy do artykułu!

Kredyt hipoteczny

Dodano: autor: flip
dom na kalkulatorze
Wpis blogowy poświęcony tematyce związanej z kredytem hipotecznym. Omówimy definicję kredytu hipotecznego, uwarunkowania, pojęcie hipoteki i koszty z nim związane. Zapraszamy!

Umowa rezerwacyjna mieszkania

Dodano: autor: flip
karteczka z napisem reserved
Umowa rezerwacyjna - co to takiego? Kto ją podpisuje? W jakim celu? Na co zwracać uwagę i z jakimi zagrożeniami po stronie kupującego nieruchomość się wiąże?

Inwestowanie w nieruchomości zagraniczne

Dodano: autor: flip
mieszkania zagraniczne
Inwestowanie w nieruchomości, podobnie jak kapitał finansowy nie zna granic. W tym poście chcemy poruszyć problematykę inwestowania w nieruchomości na rynku zagranicznym.

Umowa deweloperska

Dodano: autor: flip
umowa deweloperska
Czym jest umowa deweloperska? Co musi zawierać? Na co warto zwracać uwagę przy jej podpisywaniu? Na te pytania odpowiemy w naszym poście blogowym!

Jak skutecznie kupić mieszkanie poniżej ceny rynkowej?

Dodano: autor: flip
mieszkanie na sprzedaż
Gdzie szukać mieszkań po okazyjnych cenach? Jak kupić nieruchomość poniżej jej wartości rynkowej? Zobacz kilka pomysłów!

Umowa najmu okazjonalnego

Dodano: autor: flip
Umowa najmu okazjonalnego
Umowa najmu okazjonalnego staje się coraz popularniejsze także i w Polsce. Czym się charakteryzuje? Dlaczego jest szczególnie korzystna dla wynajmującego?

Koszty związane z zakupem mieszkania

Dodano: autor: flip
koszty związane z zakupem mieszkania
Młode małżeństwa lub single, który po raz pierwszy kupują mieszkanie nie wiedzą z jakimi kosztami muszą się liczyć. W tym wpisie omówimy wszystkie koszty związane z zakupem nieruchomości.

Negocjacje kredytowe z bankiem

Dodano: autor: flip
Czy jest możliwość negocjowania warunków kredytowych z bankiem? Jeżeli tak, to jakie składowe kredytu podlegają możliwości negocjacji?

Jak stworzyć dobrą umowę najmu?

Dodano: autor: flip
Jak stworzyć wzorcową umowę najmu, która odpowiednio zabezpiecza interesy wynajmującego? Jakie elementy powinna zawierać dobrze skonstruowana umowa?

Okazja inwestycyjna w nieruchomościach

Dodano: autor: flip
Co to jest okazja inwestycyjna? Jak ją poznać? Jakie cechy posiada nieruchomość, którą możemy uznać za okazję na rynku?

Nieruchomości dla studentów – w co inwestować?

Dodano: autor: flip
mieszkanie dla studenta
Studenci to potencjalni najemcy nieruchomości. Jakie mieszkania nadają się pod inwestycje z myślą o najmie dla studentów?

Zakup mieszkania od dewelopera

Dodano: autor: flip
Jak wygląda zakup mieszkania od dewelopera step by step? Przeprowadzimy Cię od etapu zbadania zdolności kredytowej do ubezpieczenia nieruchomości

Wynajem krótko i długoterminowy

Dodano: autor: flip
Wynajem krótkoterminowy, a wynajem długoterminowy. Co lepsze?

Wholesale flipp i rehabbing

Dodano: autor: flip
rehabbing
Flipowanie na nieruchomościach to pojęcie dość szerokie. House flipping można bowiem podzielić na pewne odłamy. Wszystkie pojęcia, które przedstawimy w poniższym wpisie mają wspólny mianownik – […]

Rachunki powiernicze i ich rodzaje

Dodano: autor: flip
rodzaje rachunków powierniczych
Nie ulega wątpliwości, że kryterium bezpieczeństwa inwestycji, zwłaszcza patrząc przez pryzmat jej wykonania jest tym, które najczęściej biorą pod uwagę inwestorzy. Historia rynku nieruchomości w Polsce […]

Wynajem czy flipowanie?

Dodano: autor: flip
wynajem czy flipowanie
Nie ma wątpliwości, że w czasie kiedy przygotowujemy ten wpis blogowy (styczeń 2020) rynek nieruchomości w Polsce jest ewidentnie na fali wznoszącej. W takim momencie naturalne […]

Mieszkanie na wynajem, a ubezpieczenie

Dodano: autor: flip
ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania
Wynajem mieszkania zawsze jest związany z ryzykiem. Co warte odnotowania jest to nie tylko ryzyko związane z osobą najemcy, ale także i wynajmującego. Życie zna wiele […]

Jak negocjować kredyt hipoteczny z bankiem?

Dodano: autor: flip
negocjacje z bankiem
Dlaczego warto negocjować warunki kredytu hipotecznego? Kredyt hipoteczny to poważna sprawa, ponieważ wiąże się z wieloletnią inwestycją w dany projekt. Niezależnie od tego czy mamy do […]

Kredyt od A do Z

Dodano: autor: flip
uzyskanie kredytu
W tym artykule dość nietypowo od A do Z omówimy sobie podstawowe pojęcia związane z kredytem hipotecznym. Naszym celem jest przedstawienie najważniejszych pojęć, które z pewnością […]

Jak sprawdzić dewelopera przed zakupem mieszkania?

Dodano: autor: flip
jak sprawdzic dewelopera
Wiarygodny deweloper to dobry deweloper Wiarygodność deweloperska ma kluczowe znaczenie w kontekście nabycia nieruchomości. Jeżeli będziemy mieć świadomość z tego, że po drugiej stronie jest firma […]

Podnajem i jego sekrety

Dodano: autor: flip
podnajem nieruchomosci
Podnajem nieruchomości to forma inwestowania nieco w opozycji do klasycznego najmu. Dlaczego? Eksperci branżowi i inwestorzy często zwracają na szkoleniach z inwestowania uwagę, że warto kupować […]

Mikroapartamenty i ich tajemnice

Dodano: autor: flip
mikroapartamenty
Przyjemne z pożytecznym to sukces odwieczny –  tych słowach jest wiele prawdy, również jeżeli przeanalizujemy je na gruncie nieruchomości. Czy istnieją inwestycje, które łączą te cechy? […]

Najem krótkoterminowy i jego zalety

Dodano: autor: flip
najem krótkoterminowy
Najem krótkoterminowy to forma inwestowania pieniędzy, która ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony może okazać się przysłowiowym “strzałem w dziesiątkę” ze względu na fakt […]

Dziura w ziemi czy gotowe mieszkanie?

Dodano: autor: flip
zakup nieruchomości
  Zakup “dziury w ziemi” – co to oznacza? Potoczne pojęcie zakupu “dziury w ziemii” sprowadza się tak de facto do tego, że kupujemy nieukończoną nieruchomość, […]

Dlaczego warto kupić mieszkanie w systemie 10/90?

Dodano: autor: flip
mieszkanie deweloperskie
Okazje, promocje, wyprzedaże, rabaty – co jest ich wspólnym mianownikiem? Wszyscy je lubimy. W branży nieruchomości najczęściej mamy styczność z tzw. okazjami inwestycyjnymi. Jedną z ciekawszych […]

Jak skutecznie promować nieruchomości?

Dodano: autor: flip
sprzedaż nieruchomości
W dzisiejszych czasach internetowe portale ogłoszeniowe przepełnione są reklamami nieruchomości. Jak w tym gąszczu informacji wyróżnić ogłoszenie nieruchomości, którą mamy do zaoferowania? Promocja sprzedaży nieruchomości to […]

5 cech świadczących o dobrej lokalizacji

Dodano: autor: flip
lokalizacja nieruchomości
Jakie są cechy świadczące o dobrej lokalizacji? Czy Państwo inwestując w nieruchomości kiedykolwiek zastanawiali się głębiej nad tym zagadnieniem? Pewnie tak – bo każda inwestycja wymaga […]

Jakie są cechy dobrej inwestycji?

Dodano: autor: flip
cechy dobrej inwestycji
Dobra inwestycja – to pojęcie, które funkcjonuje raczej w języku potocznym. W ujęciu biznesowym czy ekonomicznym posługuje się częściej określeniem rentownej inwestycji. Oba języki – potoczny […]

Dom wielorodzinny – inwestycja warta grzechu?

Dodano: autor: flip
dom wielorodzinny
Każda inwestycja w której pieniądz robi pieniądz jest pożądana. W biznesie – także tym mieszkaniowym od wielu lat funkcjonuje jednak pojęcie maksymalizacji zysków. Niezależnie w jaki […]

ABC zagrożeń związanych z zakupem nieruchomości

Dodano: autor: flip
zagrożenia na rynku nieruchomości
Zakup nieruchomości prawie zawsze jest dobrą formą inwestowania. Czasem, jak w przypadku firm może okazać się też świetnym pomysłem na optymalizację podatkową. W tym wpisie postanowiliśmy […]

Aprecjacja wartości nieruchomości

Dodano: autor: flip
aprecjacja
Nie samym flipem i wynajmem żyje człowiek. W tym wpisie blogowym postanowiliśmy zająć się tematyką tzw. aprecjacji wartości mieszkania. Czym jest ów aprecjacja wartości mieszkania? To […]

Finansowanie nieruchomości w Polsce

Dodano: autor: flip
finansowanie nieruchomości
Jakie są źródła finansowania nieruchomości w Polsce? Czy tylko banki stanowią dla nas realne wsparcie w pozyskaniu funduszy na mieszkanie lub lokal komercyjny? Jakie są rodzaje […]

Jakie typy nieruchomości najczęściej wybierają inwestorzy?

Dodano: autor: flip
nieruchomości
Zastanawialiście się nad tym jakie inwestycje są najbardziej opłacalne? Aby odpowiedzieć na to pytanie warto podążyć tropem wilków – a więc inwestorów. To oni najczęściej lokują […]

Sposoby na zarabianie na nieruchomościach

Dodano: autor: flip
flip
Inwestowanie w nieruchomości staje się coraz popularniejsze.. Dla coraz szerszej grupy ludzi to nie tylko dodatkowa praca, dająca możliwości dorobienia sobie do etatu, ale szansa na […]

Jak z zyskiem sprzedać nieruchomość?

Dodano: autor: flip
flipping mieszkań
Po to w założeniu sprzedajemy nieruchomość, aby na takiej transakcji zarobić. Jeśli planujemy sprzedać nieruchomość w krótko po jej zakupie, łatwo możemy oszacować koszty sprzedaży, opierając […]

Historia kredytowa jako element scoringu bankowego

Dodano: autor: flip
historia bik
Czy swoją historię kredytową możemy wykorzystać jako szansę na zwiększenie dotychczasowego limitu kredytowego? Oczywiście, że tak! I można naprawdę bardzo dobrze na tym wyjść. Zwiększenie zdolności […]

Jak zbudować pozytywny scoring w BIK?

Dodano: autor: flip
scoring bankowy
Czy można w świadomy sposób zbudować od podstaw pozytywną historię kredytową? Tak, ale trzeba być przy tym bardzo konsekwentnym i operatywnym. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy […]

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Dodano: autor: flip
inwestowanie w nieruchomości
Czy warto inwestować w nieruchomości? Takie pytanie zadaje sobie każda osoba, która wkracza w śœiat nieruchomości. Inwestycje w nieruchomości mogą przynosić naprawdę duże zyski. To nie […]

Handel nieruchomościami, a kwestie podatkowe

Dodano: autor: flip
Handel nieruchomościami cieszy się coraz większą popularnością. Kupujemy, odnawiamy, a następnie wystawiamy na sprzedaż. Można stwierdzić bez żadnej przesady, że inwestowanie w domy, mieszkania, lokale użytkowe […]

Flipowanie nieruchomościami: modele i strategie działania

Dodano: autor: flip
flipowanie
Rynek nieruchomości wciąż się zmienia – jest to naturalny proces. Dotyczy to zarówno sprzedaży, jak i wynajmu nieruchomości. Coraz więcej i chętniej inwestujemy w nieruchomości, co […]

Sprzedaż mieszkania: samodzielnie czy z agencją?

Dodano: autor: flip
Chcąc sprzedać mieszkanie oczekujemy szybkiej i korzystnej transakcji. Nie zawsze jednak proces ten przebiega tak szybko, sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami. Samodzielnie możemy wdrożyć kilka zmian, […]

Dlaczego szkolenia z inwestowania są przydatne?

Dodano: autor: flip
szkolenia z inwestowania
O inwestowaniu w nieruchomości mówi się ostatnio bardzo dużo. Wielu z nas szuka skutecznych metod zarobku – chcemy zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich bliskich. Nieruchomości i […]

Home staging – zainwestuj w przyszły zysk

Dodano: autor: flip
home staging
Branża nieruchomości cały czas się rozwija. Zmienia się wszystko: forma sprzedaży, podejście deweloperów – zmienia się także podejście samych kupujących do tego rodzaju transakcji. Jeszcze do […]

Scoring bankowy – jak działa i dlaczego jest tak ważny?

Dodano: autor: flip
Scoring bankowy, czyli punktacja banku, to bardzo ważne kryterium podczas przyznawania kredytu hipotecznego. Bank przed podjęciem decyzji musi przyjrzeć się zdolności kredytowej i historii kredytowej potencjalnego […]

Remont mieszkania z rynku pierwotnego

Dodano: autor: flip
Standard wykończenia nowego mieszkania, które otrzymamy od dewelopera określany jest jako stan deweloperski. W zależności od rodzaju umowy i firmy deweloperskiej ten stan może się nieznacznie […]

Czym jest flipping mieszkań?

Dodano: autor: flip
Słowo flip pochodzi od angielskiego zwrotu „house flipping”, a ideą flipowania jest zakup nieruchomości i sprzedanie jej z zyskiem. Wartość mieszkania podnosi się np. dzięki wykonaniu […]

Kredyt hipoteczny, czym jest i jak go uzyskać?

Dodano: autor: flip
Kredyt hipoteczny da możliwość zakupu nieruchomości każdej osobie, która ma zdolność kredytową. Bank zabezpiecza kredyt hipoteką ustanowioną na nieruchomość, czyli wpisem do księgi wieczystej. Kredyt hipoteczny […]

Jak zbudować zdolność kredytową?

Dodano: autor: flip
jak zbudować zdolność kredytową?
Każdy, kto starał się o przyznanie kredytu spotkał się z pojęciem "zdolność kredytowa". Banki nie udzielają kredytów pochopnie, a na decyzję w sprawie kredytu ma wpływ wiele czynników. Przed przyznaniem kredytu bank weźmie pod uwagę zdolność kredytową osoby ubiegającej się o kredyt. Mieszkanie na kredyt to rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób.